Cat ve POE Parafudr

CCTV ag parafudr koruma

Kamera sistemleri yıldırım ve ani aşırı gerilimden en çok zarar gören ekipmanların başında gelir. Kamera sistemlerinin elektronik hassas sistemleri, en küçük bir aşırı gerilim darbesinde bile zarar görebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için, alçak gerilim parafudrları ile kamera sistemleri korunmalıdır. Kameralar analog ve IP kamera olmasına göre farklı şekilde korunurlar. Bu noktada kameranın yapısı önemlidir.  CAT veya POE parafudr IP kameralarda kullanılır.

Öncelikle kameraların korunmasında belirtmek istediğimiz önemli noktalar var. Öncelikle kameraların Tip 3 parafudrla korunması gerektiğini, ancak kademeli koruma mantığında, kameraların ana panolarında ve tali panolarında da ag parafudr kullanılması gerektiğini belirtmemiz gerekir. Buna göre

  • Ana Panolarda Tip 1+2 parafudr
  • Tali Panolarda Tip 2+3 parafudr

IP Kameraların korunmasından bahsedersek, IP kameralarda son nokta yani Tip 3 parafudr koruması önemlidir. Bu tip 3 parafudr kameranın Cat mi POE olduğuna göre değişir. Yine kamera eğer, 220 V AC beslemesi varsa yine bu noktaya Tip 3 220 V AC Parafudr koymanızı enerji koruması yapmanız için öneriyoruz. Aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere hem enerji hatları, hem de son nokta CAT veya POE noktası korunmuştur.

Cat POE Parafudr

CCTV Kamera Sistemlerinin Korunması

Eğer kamera sistemleri ile birlikte CCTV sistemleri de korunacaksa, analog kameralar için koaksiyel parafudr kullanılabilir. Yine monitor sistemleri korunacaksa,  Tip 3 parafudrlu prizler korunabilir.

 

Ürün Talebi İçin Formu Doldurun!

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English