DC Sigorta

eaton sigorta

Ülkemizde özellikle son birkaç yıldır artan güneş enerjisi santralleri yatırımları ile birlikte, DC sigortalarda daha fazla yayılmaya ve kendine kullanım alanı buldu. Yine metro ve raylı sistemlerde, karşımızda çıkan DC sigortalar, sistemlerimizin korunmasında büyük önem taşırlar. DC devrelerde L/R zaman sabitinin daha büyük olması, karşımıza daha büyük akımlarda hata akımlarının çıkmasına neden olur. Bir DC devrede hata oluşması demek, üssel olarak hata akımının artmasına neden olur. DC gerilimle beslenen, metro ve demiryolları özel DC sigortalarla koruma altına alınmalıdır. Yine DC sistemlerde AC sigorta kullanılması sık yapılan bir hatadır. DC sistemlerde, gerilimler daha yüksek olduğu için bir hata oluştuğunda, oluşan ark çok daha fazla enerji taşır ve AC sigortalar bunu taşıyamayabilir. NH sigortalı yük ayırıcılar yazımızı okumak için bu linke tıklamanız yeterli.

DC Sigorta Güneş Santrallerinde Nerede Kullanılabilir?

-DC devreler aşırı gerilim ve ters akım koruma

-İnverter (sürücü) yarı iletkenlerinin korunması

-Batarya sistemi

Sigorta seçimi yapılırkense, aşağıdaki soruları kendimize sormalıyız.

1-Sistem çalışma gerilimi nedir Uc nedir?

2-Sistem çalışma akımı nedir Ic nedir?

3-Sistem çalışma sıcaklık aralığı nedir?

4-İzin verilen maksimum I2t nedir?

5-Sistemdeki demeraj akımı nedir?

6-Koruma kısa devre koruma için mi, aşırı yük koruma için mi yoksa her 2si içinde mi isteniyor?

7-İzin verilen fiziksel ölçüler nelerdir?

Katalog İndir

10 x 38mm DC Sigorta Fotovoltaik  1… 20A, 1000 V DC

Fotovoltaik stringleri izole etmek ve korumak için 10×38 mm DC sigortalar kullanılır.  Düşük akım seviyesindeki hata akımlarında kullanılır. Ters akım koruması veya dizi invertör korumasında kullanılabilir.

Bussmann DC Fotovoltaik Sigorta

NH DC Sigorta  50…. 160 A, 1000 V DC

Fotovoltaik dizelerin ve combiner boxların ve DC ayırıcıların korunmasında kullanılır. L: 1-3 ms ile yüksek dayanım kapasitesi.

Bussmann sigorta

 

Ürün Talebi İçin Formu Doldurun!

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English