Emniyet Kapı Switch Şalter

Emniyet Kapı Switch Şalter

Kapı aralıklarında kimlik kontrolü, tespiti ve güvenlik kademeleri için imal edilmekte olan kapı switchleri geniş bir yelpazede fabrika hem de iş yeri güvenlikleri için kullanılmaktadır. Son yirmi yıl içerisinde artan talep ile birlikte birçok farklı modele ve ürün özelliklerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Emniyet Kapı Switchleri Çeşitleri ve Ürün Özellikleri

Koruma kilitlerine sahip olan kapı switchleri emniyet alanında ilk çeşidi oluşturmaktadır. Özellikle giriş çıkış sirkülasyonu yüksek oranda olan iş yerleri ve plazaların güvenlik takipleri ve incelenmesi için ideal standartlara sahiptir. Bu ürünlerde ek parça olarak aktüatör bulunmaktadır. Kapıya gerilim uygulandığı takdirde bir enerji yardımı ile çalışan aktüatör parçaları devreye girmektedir. Motor işlem hacmine sahip olan aktüatör ile desteklenen bu emniyet switchleri özel güvenlik önlemi ve takibi gerektiren her alanda gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir. Bir diğer tür ise menteşe tipi olarak lanse edilmekte ve aynı isimle piyasada bulunmaktadır.

Kapılara uygulanabildiği gibi çeşitli aralıklarda ve kapaklı yapılarda da kullanılmaktadır. Tamamen menteşe ile aynı özelliklere sahip olduğu için bir kapının açıldığını özel sistemi ile birlikte haber vermektedir. Hem plastik hem de kompakt olan emniyet switchleri ise hem iktisadi hem de kullanım modeli açısından kullanıcılara konfor sağlamaktadır. Küçük ve minimal yapısı sayesinde her alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Tamamen kompakt olan bu ürünler yoğun ve sıkı yapısı sayesinde istenilen güvenliği istenilen derecelerde sağlamaktadır. Bununla birlikte piyasa içerisinde etkin bir yere sahip olarak satın alınmakta olan anahtarla çalıştırılan switchler de bulunmaktadır.

Anahtarla çalışması sayesinde herkes tarafından kontrol edilebilir bir derece aralığı bulunmaktadır. Bu ürünlere alternatif olarak geliştirilen ürünler ise temassız çalıştırılma özellikleri vasıtasıyla güvenliği iki katına çıkarabilmektedir. Temassız çalışan emniyet kapı swtichlerinin bir diğer artı özelliği ise uzaktan kontrol edilebilir olmasıdır. Bunun dışında metal kompaktlı switchler de son beş yıl içerisinde daha fazla imal edilmekte ve satılmaktadır. Plastik olan versiyonlarına oranla daha kapsamlı bir çalışma haznesi bulunmaktadır.

Emniyet Kapı Switchleri Fiyatları

Sektör içerisinde yer alan her üründe olduğu gibi emniyet kapı switchleri ürünlerinde de sabit bir fiyat söz konusu değildir. Tamamen türlerine ve ürün özelliklerine göre fiyatlarda çeşitli indirimler mevzu bahis olabilmektedir. Genelde plastik olarak imal edilen kapı switchlerinin fiyatları her bütçeye uygun bir standarda sahip iken ana malzeme olarak kullanılan ürün parçalarının niteliği arttıkça fiyatlarda da gözle görülür bir oranda artış gözlemlenebilmektedir.

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English