Endüktif Sensör Fiyatları

Endüktif sensör çevresindeki metal cisimleri manyetik alan etkisiyle temassız bir şekilde belirler. Endüktif sensörün manyetik alanına giren metal cisim, elektronik devrelerinde bir değişim yaratır ve böylece sensör metal cismi algılar. Bu değişim sensörün çıkış sinyalini değiştirir ve PLC gibi ana kontrol merkezine bilgi gönderilir. Bu durum sonucunda, elektrik motorunun yapacağı bir sonraki işlemi dur veya devam et olarak şekillendirmiş olur.

Mekanik dönemde kullanılan switch ve limit switchleri yerine endüstriyel alanda kullanılmaya başlayan endüktif sensörler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Robotik uygulamalar, makina otomasyonları, hidrolik presler, otomat tezgahlar, enjeksiyon ve ekstrüzyon makinaları ve ambalaj makinalar başlıca uygulama alanlarıdır.

Temizlik ve üretim sürecinde ortaya çıkacak ıslak ortam ve değişik pH aralıkları, mevsime ve çalışma ortamına göre değişen (-40°C  ila 200°C arası) sıcaklıklar, kablosuz iletişim kaynakları nedeniyle oluşan elektromanyetik alan dalgaları, hatalı kablo tesisatı, kablo kopması, konektör ve sensörün gövde kırılması ve algılama düzeyinde yaşanabilecek aksalıklar ve bozukluklar endüktif sensör kullanımında yaşanabilecek temel sorunlardır.

English