Endüstriyel Ethernet Switch | WAGO 852-111

WAGO PLC

Endüstriyel switchler fabrikalarda, otomasyon projelerinde, güvenlik sistemlerinde (Mobese) gibi yerlerde oldukça yoğun kullanılan bir üründür. Oldukça farklı yerlerde kullanılan endüstriyel switchlerin çalışma sıcaklıkları performansı etkileyen en önemli unsurların başında gelir. Özellikle ürün seçimi yaparken, dikkat edilmesi gereken unsur, bu çalışma sıcaklıklarıdır.

EMC Koruması ve Ethernet Switchler

Endüstriyel switchlerin çalışmasını etkileyen bir diğer unsursa, şalt sahalarında sıklıkla karşılaştığımız EMC sorunudur. EMC koruması her ürün bulunmalıdır. Elmark Plus olarak bizim tavsiyemiz koruma seviyesi 4 olan EMC korumasına sahip ürünleri seçmenizdir. Bu konuda IEC 61850 uluslararası standartı göz önünde bulundurulmalıdır.

Arıza Frekansı

Eğer endüstriyel switch metro, tren yolu ulaşımı, inşaat, tünel delme makinalarında kullanılacak olursa, titreşim sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu titreşim salınımlara neden olarak, endüstriyel switchlerin bozulmasına neden olmaktadır. Titreşim dayanıklılığı yine dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Tünel delme gibi vibrasyonun çok olduğu ortamlarda endüstriyel swicthlerin titreşim dayanıklılığı önemlidir.

IEC 61850 ve Endüstriyel Swicthler

IEC 61850 standartına göre trafolar ve enerji merkezleri haberleşme sistemlerini ethernet üzerinden gerçekleştirilmelidir. Bu noktadaki amacı şu şekilde açıklayabiliriz. TCP/IP protokolünü kullanarak yeni bir haberleşme protokolüne ihtiyaç duymadan giderlerin azaltılması; öte yandan sinyal taşınmasının çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Böylece özellikle enerji santrallerinde haberleşmenin ve otomasyon sistemlerinin bir standarta oturmasıdır.

WAGO 5 Portlu Endüstriyel Switchler

  • Yedek DC güç kaynağı
  • Geniş besleme gerilimi 9 V … 60 V
  • DIP switch ayarı
  •  IEEE 802.3, 802.3u, 802.3z, 802.3x, 802.3ad, 802.3ab, 802.1d, 802.1q, 802.1p, 802.1w, 802.1x standartları ile tam uyumlu
  • 10/100/1000Base-T ports
  • MAC limitleme, port güvenliği sağlama, ulaşım kontrol listesi kullanma
  • Çalışma sıcaklığı -40°C … +70°C

WAGO ethernet switch

 

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English