Endüstriyel Konnektörler

Harting konnektör

Geleneksel olarak, elektrik ve elektronik teçhizatlar kablolamayla doğrudan bir elektrik devresine sabitlenmiş şekilde tasarlanmıştır. Normal çalışma sırasında bu durum tatmin edici bir çözüm sunarken, ürün elektriksel olarak arızaya geçtiğinde veya sistem göçtüğünde bu kablolama büyük sorunlar yaratabilmektedir. Bu nedenle göz ardı ettiğimiz elektriksel sistemlerin kablolaması aslında çok daha önemli ve karmaşıktır. Endüstriyel konnektörler, getirdikleri tak çıkar teknolojisi ile hem kablolama maliyetlerini aşağı çekerler, hem de arıza anında çok daha hızlı ve kolay bir şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Harting konnektör

Bu koşullar altında, ürün kablolandığında hızlı bir düzeltme yapılamaz. Fabrikanız, artık işlev görmediği için müşteri kaybediyor olabilir ve daha da kötüsü, sorun çok daha uzun bir sürece neden olabilir. Sonuç olarak zaman kaybı ve dolayısıyla daha fazla para kaybı yaşanır.

Kablolama ile ilgili risklerin bir örneği de bakım ve taşınma esnasında yaşanır. Bir ürünün kablolaması bir elektrik devresine sürekli bağlı olduğunda, bu ekli zaman ve maliyet riskleri her zaman dikkate alınmalıdır.

Ürünü konnektörlerle kablolamak suretiyle, elektrik devresine kolayca bağlanmak ve elektrik devresinden bağlantıyı kesmek mümkün hale gelir. Sorunun bir elektrik hatası, fabrikanın durması veya ürün taşınması olsun “Plug & Play” konektör çözümü, artan zaman ve maliyet ile ilgili riskleri önemli ölçüde azaltacaktır. Bu Tak ve Kullan yaklaşımı, tasarım ya da üretim aşamasındaki herhangi bir uygulamaya uygulanabilir.

Özelleştirilmiş Kablo Montajları

Bu operasyonun anahtar bir parçası, şirketin pazar lideri konektörlerini uzman yerel ve global üretim kabiliyetlerini birleştiren özelleştirilmiş kablo montajları üretmektir. HARTING, güç, kontrol sinyalleri, gömülü işlemci G / Ç, Ethernet iletişimleri ve veri darbelerinin herhangi bir kombinasyonunu taşıyan konnektörler üretebilir.

Kablo montajlarının klasik bir örneği, genişlemeye, tahta raylı binek araçlardaki gelecekteki yüksek performanslı iletişim ağlarının taleplerini karşılamak için yeterli bant genişliği sağlayan sağlam Ethernet atlama kabloları ve özelleştirilebilir konektör serisidir (Şekil.4). Toprak bağlantısı kesik olan HARTING Han® HPR konektörlerini kullanan bu tertibatlar, CAT 7 kablolarını kullanarak IEEE 802.3 için test edilmiş tam 10 Gbit / s iletim sağlar. Bunlar, EN 48545 – 1, 2 & 5 ve EN 50155: 2007 yangın yönetmeliği ile demiryolu taşıtlarında güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve endüstride önde gelen IP68 ve IP69K sızdırmazlık özelliklerini sunmak için uygundur.

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English