Endüstriyel Röleler

röle

Endüstriyel röleler geniş uygulama alanları ile sanayide birçok alanda karşımıza çıkarlar. Röleler sinyalleri anahtarlamanın yanında, güç devrelerinde ve kontrol uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Rölelerin bir diğer sık kullanıldığı alansa izolasyondur. Genel olarak interface ürünleri olarak kabul edilen röleler, otomasyon sistemlerinin eksiksiz çalışmasında büyük önem taşırlar. Oldukça basit bir elaman olarak görülse de endüstriyel rölelerin yanlış seçimi veya bir hata oluşması ciddi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Rölenin kontakları normalde açık (“Normally Open – NO”), normalde kapalı (“Normally Closed – NC”) veya kontakta değişmek üzere 3 çeşittir. Röle seçerken en dikkat etmemiz gereken durum, kontakların yapışmamasıdır. Bu da ancak röle kontaklarının kaliteli malzemeden yapılması durumunda gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir: Ray Klemens

WAGO 857-304

WAGO 857-304

  • WAGO 857-304 Çalışma gerilimi 12 V, 24 V, 48 V, 60 V, 110 V, 220 V DC veya 24 V, 115 V, 230 V AC/DC
  • WAGO entegre bir çözüm sunaral soket, röle, klips ve etiketleme çözümünü bir arada tutar.

  • WAGO röle aksesuarlarında 2-10 lu köprü aralığında farklı seçenekler ile hem ortak uç hem de beslemenin bir ucunu köprüleyerek kablolama ve işçilikte kolaylık sağlar.
  • WAGO röleler, yüksük gerektirmeyen röle soketleri ile işçilik ve malzeme tasarrufu sağlar.

 

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English