Entes Şebeke Enerji Analizörleri

Entes Şebeke Enerji Analizörleri

Günümüzde enerjiyi verimli olarak kullanmak her zamankinden çok daha önemli. Bir yandan artan enerji fiyatları, bir yandan enerji maliyetlerinin doğrudan üretim maliyetlerini etkilemesi ile her tesis için  enerji verimliliği elzem hale geldi. Bunlara ek olarak firmalar üzerinde oluşan, daha az karbon salınımı yapma baskısı her fabrikayı enerjiyi daha akıllıca kullanma noktasına getirdi. Günümüzde ise enerji sistemlerinde yaşanan en önemli sorunlardan biri, enerji kalitesi problemi. Harmoniklerden, gerilim düşümlerine, frekans değişimlerine kadar birçok etmen şebeke kalitesini doğrudan etkiliyor. Yine kompanzasyon tesisler için takip edilmesi gereken önemli bir unsurdur.

İlginizi Çekebilir: ENTES Fiyat Listesi

Entes şebeke analizörü

Şebeke Analizörü

Elektrik enerjisinin düzenli olarak ölçümlenmesi ve bu ölçümlere göre önlem alınması önemlidir. Enerji analizörleri ile birçok elektriksel parametre takip edilir ve ölçülür. Harmonikler, aktif güç, reaktif güç, sanal güç (3 fazlı ve tek fazlı olarak) frekans, akım ve gerilim, harmonik bozunma bunlardan sadece bir kaçıdır. Tabi bu ölçülen değerler, RMS olarak ölçülmelidir. Ölçülen bu değerlere göre lokal veya genel iyileştirmeler yapılmalıdır. Yine şebeke analizörü uzaktan haberleşme sistemi barındırmalı (MODBUS-RTU, MODBUS TCP olabilir), alarm, kayıt, toplam çalışma ve kayıt süresini tutabilmelidir.

İlginizi Çekebilir: EWON Ethernet Switch

Entes MPR-47S-OG

 

 

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English