Fabrikanızda ABB Sürücü Tercih Etmeniz İçin 5 Neden?

Fabrikanızda ABB Sürücü Tercih Etmeniz İçin 5 Neden?

Bugün elektrik motorları fabrikanızdaki en önemli bileşenlerin başında gelir. Öyleki, toplam elektrik tüketiminde elektrik motorlarının payı %36’ıyı bulmuş durumda. Bu nedenle elektrik motorlarının verimli bir şekilde çalıştırılması oldukça önemli. Bu noktada motor sürücülerinin doğru şekilde seçilmesi güç ve tork değerlerinin optimize edilmesi gerekiyor. ABB sürücüler getirdiği birçok yenilikle hem fabrika mühendisleri koalylık sağlarken hem de maksimum verimliliği amaçlıyor.

ABB sürücü ailesi

Öncelikle sürücü uygulamalarında her uygulama kendine has özellikler içerir. Sürücülerin çimento tesislerinden, petro-kimya tesislerine geniş bir ölçekte kullanması da bunu kanıtlar. O yüzden bir sürücü seçmeden önce aşağıdaki soruları cevaplamalıyız.

ABB Sürücü Seçim Kılavuzu | Excel Olarak İndir

[sociallocker id=”12209″]Sürücü Seçim Kılavuzu İndir  [/sociallocker]
  • Çalışma sıcaklığı ve çevre koşulları
  • Uygulama çevrim oranı
  • Motor kablolama sistemi
  • Uygulama için gerekli olan alan
  • Anahtarlama frekansı ne olacak
  • Enerji besleme kalitesi
  • Uygulama özel durumlar içeriyor mu? ATEX vb

ABB Sürücü Kataloğu İndir

Kolay Seçim ve Kullanım

ABB sürücüler, alçak gerilim bandında 0.18… 5600 kW seçim aralığı sektörün en geniş ürün gamlarından birine sahiptir. Orta ve daha yüksek seviyedeki sürücüler içinse bu 250 kW…..100 MW aralığında değişir. Böylece çeşitli uygulamalar için akım, gerilim, hız ve güç değerleri için çok geniş bir seçim şansınız vardır. Ayrıca ABB tarafından geliştirilmiş ileri düzey kontrol panosu ve PC araçları ile sürücülerinizi çok hızlı ve kolay bir biçimde kurabilirsiniz. Yardım menüsü ve konfigürasyon parametreleri ile sürücünüzü kolaylıkla devreye alabilirsiniz.

Maksimum Güvenlik

ABB sürücüler hem iş güvenliği hem de sürdürülebilir bir üretim için,  European Union Machinery Directive 2006/42/EC standartları ile uyumlu bir şekilde üretilir.  EN 62061 (SIL – Safety Integrity Level) ve EN ISO 13849-1 (PL – Performance Level) ile uyumlu bir şekilde sürücülerinizi fabrikanızda kullanabilirsiniz.

Geniş Kullanım Aralığı

ABB sürücüler, tekstil sektöründen, su arıtma tesislerine çok geniş bir kullanım aralığına sahiptir. 5600 kW VE 690 V çalışma değerleri ile istediğiniz uygulamada kullanabilirsiniz. Single sürücüler zorlu koşullarda dahi, bir koruma kapağı olmadan kullanılabilir, böylece yerden tasarruf sağlarsınız. Yüksek EMC filtreleri sayesinde sürücüler, saha koşullarından etkilenmeden çalışmaya devam eder.

Düşük Harmonik Oluşturma

Sürücülerin oluşturduğu harmonikler, fabrika gibi hassas birçok cihazın bulunduğu tesislerde sorun teşkil edebilmektedir. 5.5 .. 5200 kW aralığındaki ultra düşük harmonik oluşturan sürücü serimiz ile EN 61000-3-12 ile uyumlu bir şekilde sürücülerinizi tesisinizde extra filtre gerektirmeden kullanabilirsiniz.

ABB Düşük Harmonik Sürücü Kataloğu İndir

Entegre Çözüm Olanağı

Fabrikanızda otomasyon sistemenizde ABB sürücülerle birlikte ABB PLC ve operatör panelleri de tercih ederek daha entegre ve kolay bir sistem oluşturabilirsiniz.

 

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Hemen Listemize Kayıt Olun!

Kampanyalardan ilk haberdar olan siz olun!

I agree to have my personal information transfered to iContact ( more information )

Asla spam yapmıyoruz!

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

İlgili İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English