Fotovoltaik Konnektörler

Fotovoltaik konnektörler

Fotovoltaik sistemler gün geçtikçe giderek ülkemizde daha da yaygınlaşmaktadır. Ancak bu büyümeye paralel olarak kalitenin sürekliliğini de sağlamak zorundayız. Unutmamalıyız ki; güneş santralleri 20-25 yıl boyunca çalışması beklenen uzun soluklu yatırımlardır. Dahası bu santrallerin en zayıf noktası en zayıf bileşeni kadardır. Fotovoltaik konnektörler yine sistemin randımanlı ve eksiksiz çalışabilmesi için çok önemlidir. Genel olarak bu konnektörler önemsiz gibi görünse de önemi saha da anlaşılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: DC Combiner Box

Öncelikle fotovoltaik santrallerde birçok konnektör çeşidi bulunmaktadır. Birçok sinyal, data ve güç sistemi bu santrallerde bulunmaktadır. Invertör yani evirici olan konnektörlerden, data ve sinyal işlemek için olan birçok konnektör çeşidi bulunmaktadır.

Konnektör seçiminde 3 aşama oldukça önemlidir. Üretim, montaj ve sahada kullanım.

Özellikle saha da kullanım özellikle montaj aşamasında çok kritiktir. İnvetörlerin montaj aşamalarında hızlı ve kolay bir biçimde montaj imkanı tanıması işçilikten ciddi tasarruf sağlar. Bu yüzden Elmark Plus olarak öncelikle kullanıcı dostu güneş konnektörlerini öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir: Ray Klemens

Bir diğer önemli ve dikkat etmemiz gereken durumsa konnektörün IP sınıfıdır. Nem, güneş ışığı ve olumsuz hava koşulları konnektörün çalışma performansını etkileyecektir. Panel inverter arası kendi türünde cihazın dışına takılan fiş olmadan bile IP65 koruma sınıfı sağlayan ürünler tercih edilebilir. Yine istenildiği durumlarda IP 68 olabilen konnektör seçimi zorlu koşullar için ideal olacaktır.

  • El aletine bağlı kalmadan hızlı tak çıkar bağlantı
  • 2.5 mm² – 16 mm² kablo kesit aralığı için uygun ürünler
  • Bağlantı teknolojisi sayesinde basit montaj ve bakım

IP 68 solar konnektörler en zorlu koşullarda dahi güvenli kullanım sağlar.

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English