GazAltı Kaynak Uygulamaları

Yaskawa robot gazaltı kaynak

Gazaltı kaynak, 1948 yılından itibaren ticari olarak kullanılmaya başlanılan, bir kaynak türüdür. Doğal olarak birçok üstünlüğü vardır. Gaz altı kaynağın en önemli özelliklerinden biri, ticari ve metal alaşımların tümünün kaynağında kullanılan, ergiyen elektrot bulundurmasıdır. Kaynak her pozisyonda yapılabilir. Metal yığma hızı yüksektir. Gazaltı kaynak işçiliğin oldukça önemli olduğu ve yüksek ısı yayması nedeni ile zaman zaman ustalar tarafından tercih edilmeyen bir yöntem olmuştur. Ancak günümüzde geliştirilen işbirlikçi robotlar, gazaltı kaynak uygulamalarının da robotlar tarafından kolaylıkla yapılmasını sağlamıştır.

Gazaltı kaynak çalışma prensibi

Gazaltı Kaynak Robotları En Çok Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Gazaltı Kaynak Robotları öncelikli olarak metal işleme, endüstriyel tasarım, gemicilik, otomotiv, havacılık gibi sektörlerde tercih edilmektedir. Ek olarak makine üretimi, endüstriyel makinelerin tamir ve bakımı gibi alanlarda da bu gazaltı kaynak işlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Metallerin olduğu her yerde ihtiyaç duyulana gaz altı kaynak robotları sürekli artmaktadır. Bu artış dijital ve sanayi dönüşümü sonucuyla da robotlaşmayı getirmektedir. Cobotların kaynak sektörü için çok büyük bir şanstır. Sektörel büyüklükleri de göz önüne alındığında bu robotların istihdam sayıları her an katlanarak artmaya devam edecektir. Gazaltı kaynak robotlarının kullanıldığı sektörlerde her geçen nitelikli operatör istihdamı artarken bu işler ve çalışanlar için ödenen ücretlerde artış göstermektedir.

Gazaltı kaynak robotlarının son dönemde yükselen bir trend olan Hyperloop, Space X gibi projelerde de materyal sağlamlığını artırmak için de kullanıldığı görülmektedir. Bu firmalar çıkardıkları prototip ve ürünleri gazaltı kaynak yardımı ile sağlamlaştırmak adına bu kaynak çeşidini kullanmaktadırlar.

KaydetKaydethttps://youtu.be/eOUZdgQaNUMhttps://youtu.be/eOUZdgQaNUMhttps://youtu.be/eOUZdgQaNUM<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/eOUZdgQaNUM” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe><iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/eOUZdgQaNUM” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English