Klemens, Kablo Etiket ve Markalama Çözümleri

Klemenslerde doğru etiketleme hızlı ve ekonomik çözümler için çok önemlidir.

Elektrik- Elektronik ve Otomasyon Sanayisinin vazgeçilmez parçalarından biridir. Bu sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, üretimden lojistik faaliyetlerine kadar  doğru etiket kullanımı yasal zorunlulukla beraber yüksek önem arz etmektedir. Bir çok farklı marka arasından uygulamaya yönelik doğru ürün seçimi için dikkat etmemiz teknik değerler mevcuttur.

İlginizi Çekebilir: Klemens Seçimi

UL (Underwriters Laboratories Inc.) ve RoHS Deklarasyonu’na sahip etiketler uluslar arası standartların tamamını sağlamaktadır.

  • Marka değerini ön plana çıkaran, direk ürün üzerine uygulanabilen Pano etiketleri
  • Enerji değerlerini gösteren, direk ürün üzerine uygulana bilen Cihaz etiketleri
  • Isıya, Vibrasyona ve Silinmeye karşı dayanıklı PVC klemens etiketleri
  • Kablo etiketlemesinde yine ortam koşullarına göre; Sticker, Makaron, Klipsli modllerini kullanabiliriz.

WAGO SMART YAZICI İÇİN TIKLAYIN

Kendinden laminasyonlu etiketler; etiketin göstergesini aşırı sıcaktan, kimyasallardan ve solventlerden korur. Makaronlar Kabloları maksimum yalıtımdan korunması ve kalıcı tanımlamalar için tellerin veya kabloların etrafını güvenli bir şekilde sarar. Tam daire tasarımı hızlı ve kalıcı kablo işaretlemesini sağlar. Birleşen tanımlama, bazı uluslar arası markalarda bileşen etiketinin malzemeleri en zorlu ortamlara direnç göstermek üzere tasarlanmıştır. Bu modeller, Solar proje uygulaması, Makine Otomasyonu ve zorlu gemi şartları için en uygun yapılardır.

Termal yazıcılar sayesinde son yıllarda çok daha dayanıklı ve kaliteki etiketler ortaya çıkmıştır. Unutmamız gerekir ki, doğru markalama çözümleri hem hız hem de ekonomiklik sağlar. Markalama veya etiketleme yapılmadan önce aşağıda sorular muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Kullanılacak malzemenin ana maddesi ne olmalıdır
  • Malzemenin dayanıklı olacağı kimyasal madde ne olmalıdır?
  • Malzemenin maruz kalacağı nemli koşullar ne olacaktır (tuzlu su vb)
  • Sıcaklık değerleri ne olacaktır
  • UL veya CSA onayları gerekli mi?
  • Yanmazlık sınıfı ne seçilmelidir

Bir Dakikada Kaç Tane Etiket Basabilirsiniz? Hemen videomuzu izleyin!

 

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English