Klemens

Schwenkbarer Sicherungshalter mit Koecher fuer Ersatzsicherung

Klemens, pano ve elektrik tesisatlarının en önemli bileşenlerinin başında gelir. Standartlara uygun bir biçimde seçilmeyen bir klemens, hem panoların hem de elektrik tesisatlarının en büyük düşmanıdır. Çoğu zaman gördüğümüz panolarda yanma veya elektrik tesisatlarında bozulma, ark klemens kaynaklı hatalardan meydana gelir. Klemenslerde yaylı ve vidalı olarak kullanılabilir. Her iki 2 klemens bağlantı türü de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Push-in yani yaylı klemens terminolojisi, yay kuvvetine bağlı olarak, sıkıştırma yapar. Kullanıcının sıkmasından bağımsızdır. Bu da hatayı azaltır. Vidalı klemensler ise, kullancılar tarafından daha güvenli bulunur, ancak sıkma gücü kullanıcıya bağlıdır.

Klemensler, elektrik ve panoların en önemli bileşenlerinden biridir.

Klemens Çeşitleri

Ray Klemens

Ray klemensler, özellikle panolarda kullanılır. Ray klemensler, etiketleme önemlidir. Vidalı veya yaylı olarak kullanılabilir.

Buat Klemens

Buat klemensler, özellikle elektrik tesisatlarında kullanılır. Güvenli ve hızlı bağlantı sağlar. Özellikle büyük elektrik tesisatlarında, işçilik süresini arttırır.

WAGO Buat Klemens serisi

Sıra Klemens

Kolay ve hızlı bağlantısı ile elektrik tesisiatlarında kullanılır.

Ölçme ve Ayırma Klemensi

Ölçme ve Ayırma klemensleri test devrelerinde kullanılır. İzolasyon ve devreyi yönlendirme sağlar.

Ölçme ve test klemensleri

Yaylı Bağlantı Teknolojisi

Yaylı klemens teknolojisi tek veya çoklu iletkenlerin herhangi bir el aleti gerektirmeden, hızlı ve kolay bir şekilde montaj yapılmasını amaçlar. Bu noktada vidalı bağlantıya göre daha hızlı montaj amaçlanır. Klemens tutuşları yine paslanmak çelik ve yüksek korozyona dayanımı olmalıdır. Bağlantı barası kaplaması yine elektriksel direnci en az seviyede tutacak şekilde tasarlanmalıdır.

Yaylı bağlantı teknolojisi

Vidalı Klemens

Vidalı klemensler ise, daha çok ağır şartlarda tavsiye edilir. Özellikle yoğun titreşim olan ortamlarda, yaylı bağlantıdan ziyade, vidalı bağlantı tercih edilir. Bu noktada vidalı klemenslerde, yanlış bağlantının önüne geçilmelidir. Sıkma torku yine minimum düzeyde olmalıdır.

Vidalı klemens bağlantısı

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English