Parafudr Fiyatları

Parafudr Fiyatları

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak geliştirilen parafudr ürünleri şebeke pikleri, yıldırım, ani gerilim değişimleri ve harmonikler gibi zararlı etkilerden sistemlerin korunmasını sağlar. Yenilenebilir enerji yatırımları, üretim alanları ve endüstriyel tesisler sürdürülebilir üretim kavramlarına odaklanmıştır. Odaklanan sistemler herhangi bir arıza nedeni ile devre dışı kaldığında çok ciddi ekonomik zararları meydana getirir. Bu durumda elektriksel zararların önüne geçmek çok önemlidir. Bu durum için parafudr kullanılması gerekir. Sürdürülebilir üretime son derece faydalı etkileri olan parafudr iç yıldırımlık sistemleri, paratoner olan tüm tesislerde kullanılmak zorundadır. Bununla beraber iniş iletkenliği çıplak olan tesisler de bu sistemi kullanmalıdır. Aksi halde hem tesis hem de üretim riske atılmış olur.

AG Parafudr fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Parafudr ve Özellikleri

Yağmurlu havalarda yıldırım gibi doğa olayları ile çok sık karşılaşılır. Yıldırım düşen yerde ortaya çıkan etkiler dışında ortaya çıkacak olan ani yüksek akımların tehlikesini önlemek için akımın toprak ile kısa devre olmasını sağlayan cihazlara parafudr denir. Sistemdeki tüm cihazların ani ve aşırı yükten korunmasını sağlayan parafudr cihazları son derece önemlidir. Aşırı gerilimleri toprak yardımı ile nötr hale getiren parafudr devreleri en iyi şekilde korumaktadır.

Parafudr cihazları 3 ayrı türde incelenir. Alçak gerilim parafudr, orta gerilim parafudr ve yüksek gerilim parafudr şeklinde tercih edilen bu cihazlar kendi içinde de farklı kategorilere ayrılmaktadır. Devreye paralel bir şekilde entegre edilen parafudrlara bazen sistemin ortak nötr kablosu bağlanır. Daha sonra parafudrun toprak çıkışı kısmından alınan kablo sistemleri toprak hattına bağlanır ve montaj işlemi tamamlanmış olur.

 Parafudr Fiyatları

Son dönemlerde çok merak edilen parafudr fiyatlarıürünün modeline göre değişkenlik göstermektedir. Alçak gerilim parafudrları B, C ve D sınıfı olmak üzere üçe ayrılır. B sınıfı olan parafudrlar binanın en dışındaki sayaçtan önce kullanılır. B sınıfı parafudr fiyatları ortalama olarak 2000 – 2500 TL arasında değişir. Kartuşu ise 500 TL civarındadır.

 

Hemen Teklif Al!

[wpdevart_forms id=”1″ ]

KaydetKaydet

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English