Parafudr Çeşitleri

reference_0500087
format_tiff
photographe_studio_gendraud 
date_capture_27_11_10
couleur_blanc_jaune

Alçak gerilim parafudrları bizleri yıldırım ve ani aşırı gerilimlere karşı koruyan en önemli cihazların başında gelir. AG parafudrların doğru koruma yapabilmesi için, en başta doğru ürün seçimi yapılmalıdır. Bu da ag parafudrları iyi tanıyarak gerçekleşebilir. Bu yazımızda sizlere ag parafudrların çeşitlerini tanıtacağız.

Parafudr Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Parafudr, yıldırım darbelerine ve ani aşırı gerilim darbelerine koruma yapan pasif koruma cihazlarıdır. 3 tip ag parafudr çeşidi vardır.Bunlar aşağıdaki gibidir.

Tip 1 B sınıfı Parafudr: Tip 1 bir diğer adı ile, B sınıfı parafudr yıldırım darbelerine karşı koruma yapar. Ana panolarda Tip 1 parafudr kullanılır. 100 kA, 50 kA veya 25 kA olarak Iimp olarak genel de kullanılır.

Tip 2 C sınıfı Parafudr: Tip 2 bir diğer adı ile, C sınıfı parafudr ani aşırı gerilim darbelerine karşı koruma yapan bir ag paarfudr çeşididir. Imax 40 kA veya 20 kA olarak vardır.

Tip 3 D sınıfı Parafudr: Tip 3 parafudrlar, yani D sınıfı parafudrlar ise hassas koruma yapan ürünlerdir. Genel olarak diyot veya varistör barındırır. 10 kA koruma yapar. Birçok farklı çeşidir vardır. POE parafudr, CAT, BNC, Koaksiyel parafudr çeşidi vardır.

Alçak gerilim parafudrları kullanarak tesislerde yıldırım ve aşırı gerilimden korunma yapabilirsiniz. Bu noktada parafudr seçimi oldukça önemlidir. Sizlere önerimiz uzmanlardan bu konuda destek almanızdır.

Share

Elmark Plus 15 yılı aşan satış ve hizmet konusunda ki bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterileri ile paylaşıp değer yaratan bir tedarikçi firma olmayı hedeflemiştir. Sunduğumuz ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sağladığımız güven ve yüksek iş ahlakı sayesinde müşterilerimizin ilk tercihi olmak, sahip olduğumuz tecrübe neticesinde de daima kalite, çözüm odaklı ve uygun fiyat anlayışı değişmeyen prensiplerimizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

English